Dziękujemy za podpisanie petycji.

Zależy nam, aby dotrzeć z nią do jak największej grupy odbiorców,
dlatego bardzo prosimy o jej udostępnienie.

Dziękujemy za podpisanie petycji.

Zależy nam, aby dotrzeć z nią do jak największej grupy odbiorców,
dlatego bardzo prosimy o jej udostępnienie.


Będziemy też ogromnie wdzięczni za wsparcie finansowe, które pozwoliłoby nam jeszcze skuteczniej działać na rzecz tej kampanii i kolejnych.


Wesprzyj nas!

Będziemy też ogromnie wdzięczni za wsparcie finansowe, które pozwoliłoby nam jeszcze skuteczniej działać na rzecz tej kampanii i kolejnych.
Wesprzyj nas!

NIE dla promowania przestępczości aborcyjnej przez warszawski ratusz
Wśród nominowanych na Warszawiankę roku znalazła się aktywistka pomagająca w nielegalnych aborcjach


Wśród 10 nominowanych kobiet w Plebiscycie warszawskiego Ratusza „Warszawianka Roku 2023” znalazła się Justyna Wydrzyńska – aktywistka aborcyjna skazana w I instancji sądu za pomocnictwo w aborcji i współzałożycielka „Aborcyjnego Dream Teamu”, organizacji, której działalność polega na promowaniu i wybielaniu zabijania nienarodzonych dzieci oraz na pomocy w nielegalnych aborcjach na życzenie. Organizacja chwali się, że pomogła w uśmierceniu dziesiątek tysięcy dzieci, w tym dziecka w 37 tygodniu ciąży. 

Plebiscyt Warszawianka Roku miał pokazywać wyjątkowe osoby, które każdego dnia zmieniają na lepsze otaczającą nas rzeczywistość. Smutne, że warszawski Urząd Miasta uznaje, że zabijanie dzieci zmienia świat na lepsze. Protestujemy!

W marcu Sąd Okręgowy Warszawa-Praga uznał Justynę Wydrzyńską winną przekazania środków poronnych kobiecie, która zamierzała dokonać aborcji i skazał ją na 8 miesięcy ograniczenia wolności poprzez prace społeczne.

Justyna Wydrzyńska została skazana ponieważ „wpadła” niemal na gorącym uczynku – doniósł na nią ojciec dziecka, w którego zabiciu próbowała pomóc. Wcześniej jednak przez kilkanaście lat bezkarnie prowadziła podobną działalnością.

Aborcyjny Dream Team – organizacja, którą współzakładała od lata promuje i oswaja z aborcją w Polsce oraz pomaga w nielegalnych aborcjach kpiąc sobie z prawa, które zakazuje pomocnictwa w aborcjach.

O organizacji zrobiło się głośno kilka lat temu, gdy Justyna Wydrzyńska z dwoma koleżankami wystąpiła na okładce „Wysokich Obcasów”, gdzie pozowały z uśmiechem na ustach i hasłem "Aborcja jest ok" na koszulkach. Od tamtego czasu działaczki „Aborcyjnego Dream Teamu” podejmowały regularne działania na rzecz oswajania z aborcją i przekonywania, że zabijanie dzieci to normalny zabieg medyczny.

Aborcyjny Dream Team nie tylko promuje aborcję, ale też pomaga w jej wykonywaniu. Organizacja chwali się, że w ramach inicjatywy Aborcja bez Granic, wspólnie z innymi podobnymi organizacji tylko w ciągu jednego roku pomogły w uśmierceniu 44 tysięcy dzieci, w tym ok. 10 tys. za pomocą nielegalnych w Polsce aborcyjnych pigułek.

Jedno z dzieci zabitych miało zostać w 37 tygodniu ciąży. „Odmawiamy udziału w dzieleniu aborcji i powodów do niej na te złe i dobre.” „Aborcja powinna być dostępna, tak późno jak to potrzebne”  – komentował później Aborcyjny Dream Team na swojej stronie, broniąc prawa do zabijania dzieci przez cały okres ciąży. Na pytanie jednej z internautek co się robi z tak dużym dzieckiem po aborcji, organizacja odpowiedziała: „W zależności od życzenia osoby w ciąży. Można pochować a może zostać zutylizowane z innymi odpadami medycznymi.”

Powołana przez urząd miasta Warszawa kapituła konkursowa, która nominowała Justynę Wydrzyńską do nagrody „Warszawianki Roku”,  pokazała, że w ich oczach promowanie zabijania nienarodzonych dzieci, łamanie prawa i pomoc w nielegalnych aborcjach oraz zabijanie dzieci pod koniec ciąży i traktowanie takich dzieci na równi z odpadami medycznymi, jest nie tylko akceptowalne, ale powinno być nagradzane i stawiane za wzór.

Justyna Wydrzyńska nie jest jedyną nominowaną do tytułu „Warszawianki Roku 2023”, której obecność w takim gronie budzi sprzeciw i kontrowersje. Ale jej osoba oznacza przekroczenie wszystkich granic.

Patrząc na działalność i wypowiedzi Prezydenta Warszawy Rafała Trzaskowskiego oraz członków kapituły nie robimy sobie wielkich nadziei na jakąkolwiek refleksję. Ale promowanie masowego zabijania ludzi w mieście, tak boleśnie dotkniętym przez zbrodnicze ideologię podważające wartość ludzkiego życia, jest tak ogromnym skandalem, że uznajemy za istotne, aby wyrazić swój sprzeciw.

4496 podpisało.
Osiągnijmy 10000 !
Administratorem danych osobowych jest Fundacja Grupa Proelio z siedzibą w Warszawie, przy ul. Aleja Komisji Edukacji Narodowej 36 / 112B, 02-797 Warszawa. Dane będą wykorzystywane na potrzeby petycji, w celu informowania o kolejnych działaniach oraz w celach statystycznych. Podanie danych jest dobrowolne. Swoje dane możesz w każdej chwili poprawiać lub zażądać ich usunięcia.
Prezydent Warszawy Rafał Trzaskowski
Członkowie Kapituły konkursu "Warszawianka roku 2023"

Szanowni Państwo,

Wyrażamy oburzenie w związku z nominacją aktywistki aborcyjnej Justyny Wydrzyńskiej do nagrody w plebiscycie „Warszawianka Roku 2023”.
Justyna Wydrzyńska została uznana przez sąd I instancji winną nielegalnego pomocnictwa w aborcjach i złamania 152 art.. Kodeksu Karnego. Nie była to jednostkowa sytuacja. Sami na stronie Urzędu Miasta podają Państwo informację, że Justyna Wydrzyńska pomaga w nielegalnych aborcjach farmakologicznychjuż17 lat. Robiła to na długo przed wyrokiem Trybunału Konstytucyjnego z 2020 r..
Pomoc w nielegalnych aborcjach jest głównym działaniem inicjatyw, które zakładała – Kobiet w Sieci i Aborcyjnego Dream Teamu. Aborcyjny Dream Team chwali się, że tylko w ciągu jednego roku wspólnie z innymi organizacjami pomógł w uśmierceniu 44 tysięcy dzieci, w tym dziecka w 37 tygodniu ciąży. Na pytanie jednej z internautek co się robi z tak dużym dzieckiem po aborcji, organizacja odpowiedziała: „W zależności od życzenia osoby w ciąży. Można pochować a może zostać zutylizowane z innymi odpadami medycznymi.”
Oprócz pomagania w aborcjach Aborcyjny Dream Team, zajmuje się też promowaniem i oswajaniem społeczeństwa z aborcjami, przekonywaniem, że to całkowicie normalny zabieg medyczny, nie różniący się niczym od innych. Justyna Wydrzyńska wspólnie z dwoma koleżankami wystąpiła kilka lat temu na okładce „Wysokich Obcasów”, gdzie pozowały z uśmiechem na ustach i hasłem "Aborcja jest ok" na koszulkach. Od tamtego czasu organizacja podejmowała jeszcze wiele innych podobnych działań.
Przedstawiając sylwetkę Justyny Wydrzyńskiej na stronie plebiscytu „Warszawianka Roku”, nie wymienili Państwo żadnych innych jej działań, oprócz tych które prowadzi na rzecz promocji aborcji i pomocnictwach w aborcjach.
Poprzez tą nominację oraz sposób jej uzasadnienia jednoznacznie wskazują Państwo, że promowanie zabijania nienarodzonych dzieci, łamanie prawa i pomoc w nielegalnych aborcjach oraz zabijanie dzieci pod koniec ciąży i traktowanie takich dzieci na równi z odpadami medycznymi, są to postawy, które warto nagradzać i stawiać innym za wzór.
To absolutny skandal. Aborcja nie jest OK. Każda aborcja to pozbawienie życia niewinnego, bezbronnego człowieka. Ta nominacja to obraza dla tysięcy dzieci zabitych poprzez aborcję i obraza dla tysięcy Warszawianek, które szanują życie nienarodzonych dzieci.
Co więcej ta nominacja to bardzo nieodpowiedzialna nobilitacja łamania prawa.
Plebiscyt „Warszawianka Roku” miał promować osoby, które zmieniają na lepsze otaczającą nas rzeczywistość. Zabijanie dzieci nie zmienia świata na lepsze.
Przechodzi nasze pojęcie, jak w mieście, które tak boleśnie dotknęły ideologie uderzające w szacunek dla ludzkiego życia, można stawiać za wzór osobę, której działalność sprowadza się do wspierania i promowania masowego uśmiercania ludzi. Apelujemy o refleksje i wycofanie się z takiego działania.

Powiesz o tej petycji innym? Udostępnij dalej!