Media - inspirujemy i edukujemy

Walka o wartości dzisiaj w dużej mierze odbywa się w mediach, w tym szczególnie w mediach społecznościowych. Dlatego jest to szczególne pole naszej aktywności.

Żadna teoria nie zmienia podejścia do aborcji tak bardzo, jak przykład konkretnych ludzi, którzy w świetle prawa mogli być zabici, a żyją. Dlatego przez ostatnie lata opublikowaliśmy na naszych stronach na Facebooku : Magdalena Korzekwa-Kaliszuk i Zbigniew Kaliszuk ponad 200 świadectw rodziców dzieci z wadami rozwojowymi i samych takich osób. A także wiele świadectw rodziców, którym lekarze proponowali aborcję, a których dzieci rodziły się zdrowe lub w znacznie lepszym stanie niż mówiły diagnozy.  Te wzruszające historie pokazują, że życie każdego człowieka ma wartość i nigdy nie można nikomu odbierać szansy. Stanowią zarazem przepiękny przykład rodzicielskiej miłości. Wiele z tych historii zostało podchwyconych i opowiedzianych przez inne media. 

Na Facebooku, a także na Twitterze oraz Instagramie, zamieszczamy także szereg wpisów edukacyjnych m.in. ukazując rzeczywistość jaka stała za aborcyjnym prawem, obalając mity dotyczące tematów związanymi z wartościami, komentując bieżące sprawy z życia społecznego.

Prezes Fundacji Magdalena Korzekwa-Kaliszuk często komentuje wydarzenia dotyczące poruszanej przez nas tematyki oraz bierze udział w debatach także w mediach tradycyjnych: telewizji, radiu i prasie. Jest stałą felietonistką tygodnika „Niedziela”.