Każde życie jest cudem!

Basia. Adam. Marysia, Szymon, Kuba …

Każdy „wybór” dotyczący aborcji dotyka konkretnej osoby takiej jak oni. To nie jest odpowiedź na hipotetyczne pytanie czy chce się mieć dziecko, ale decyzja o życiu lub śmierci dziecka, które już żyje i istnieje.

A ponieważ życie każdego człowieka ma wartość i nikomu nie można odbierać szansy, aborcja nigdy nie jest rozwiązaniem.

Kampania „Każda życie jest cudem” ma pomóc odbiorcom lepiej to zrozumieć. W jej ramach opublikowaliśmy już 16 reportaży wideo i ponad 100 świadectw pisemnych przedstawiających historie osób, które kwalifikowały się do aborcji oraz ich rodziców.  

Bohaterowie kampanii żyją z różnymi wadami rozwojowymi na podstawie których jeszcze niedawno kwalifikowano w Polsce do aborcji: Zespołem Downa (najczęstszy powód aborcji, dotykał aż 40% przypadków), wodogłowiem, rozszczepem kręgosłupa, wadami serca, nie w pełni wykształconymi rękami, rybią łuską, zespołem turnera. Ich wady, choć nie wątpliwie wiążące się z wieloma trudnościami dla nich i ich rodziców, nie stanowią przeszkody w doświadczaniu szczęścia, radości i miłości.  Patrząc na nich, łatwo możemy sobie wyobrazić jak mogło wyglądać życie tych osób, którym nie dane było się urodzić.

Wśród historii, które przedstawiamy, nie unikamy też najtrudniejszych przypadków, czyli tych gdy dziecko miało wadę letalną i umarło wkrótce po porodzie. Świadectwa rodziców, którzy doświadczyli tej dramatycznej sytuacji i zdecydowali się podzielić z nami bardzo osobistymi przeżyciami, nie pozostawiają wątpliwości, że zarówno dla dziecka jak i dla rodziców najlepsze jest gdy jest im dane przeżyć choć krótki czas razem.

Za realizację nagrań wideo odpowiada znakomity filmowiec Damian Żurawski, który ma na swoim koncie m.in. stworzenie nagradzanego dokumentu „Orzech. Zawsze chciałem być z ludźmi”.

Wejdź na stronę CUDZYCIA.PL!