"Kamień grobowy nie jest ostatecznym przypieczętowaniem dzieła Chrystusa. Ostatnie słowo nie należy do fałszu, nienawiści i przemocy. Ostatnie słowo wypowie Miłość potężniejsza niż śmierć. Pusty grób jest znakiem ostatecznego zwycięstwa prawdy nad kłamstwem, dobra nad złem, miłosierdzia nad grzechem, życia nad śmiercią."
św. Jan Paweł II
Szykując się do świąt Zmartwychwstania Pańskiego, myśleliśmy dużo o historiach, jakie opublikowaliśmy w ostatnich miesiącach. Te historie pięknie pokazują, że także w naszym przypadku życie może zwyciężać śmierć, dobro wygrywać ze złem, a prawda tryumfować nad kłamstwem.
Adam, Ola, Dawid, Antoni, Dominik, Krzyś, Piotr i wielu innych bohaterów naszych historii mogli nie żyć – lekarze proponowali aborcję. A jednak żyją, są szczęśliwi, a stan ich zdrowia jest często znacznie lepszy niż prognozowano – wszystko dlatego, ponieważ ich rodzice wybrali Miłość. A przecież ludzka Miłość jest tylko odbiciem Miłości, którą obdarza nas Bóg.
Niezależnie, jaka jest nasza historia, w jakiej sytuacji się znajdujemy, Bóg towarzyszy nam z Miłością, daje siły aby przejść przez najtrudniejsze chwile i pragnie wyprowadzać nas z naszych życiowych grobów – grzechów, słabości, popsutych relacji, i wszelkich innych naszych problemów. Życzymy doświadczenia Miłości, która jest potężniejsza niż śmierć! I tego, byśmy sami kierowali się taką Miłością w naszym życiu.
Radosnych Świąt Zmartwychwstania Pańskiego!
Grób jest pusty!
Na zdjęciu Dawidek z Mamą Elżbietą, która w czasie ciąży usłyszała, że jej syn nie ma szans na ratunek i jak nie zgodzi się na aborcję to lekarka nie będzie jej ratować podczas cesarskiego cięcia.
Warto żyć Miłością! Historię Dawidka przedstawiliśmy w reportażu "Dawid - leczenie zamiast aborcji, uśmiech zamiast łez", który można obejrzeć na kanale Grupa Proelio na Youtube: https://youtu.be/L-YQhssYT8g