Dziękujemy za podpisanie petycji.

Zależy nam, aby dotrzeć z nią do jak największej grupy odbiorców,
dlatego bardzo prosimy o jej udostępnienie.

Dziękujemy za podpisanie petycji.

Zależy nam, aby dotrzeć z nią do jak największej grupy odbiorców,
dlatego bardzo prosimy o jej udostępnienie.


Będziemy też ogromnie wdzięczni za wsparcie finansowe, które pozwoliłoby nam jeszcze skuteczniej działać na rzecz tej kampanii i kolejnych.


Wesprzyj nas!

Będziemy też ogromnie wdzięczni za wsparcie finansowe, które pozwoliłoby nam jeszcze skuteczniej działać na rzecz tej kampanii i kolejnych.
Wesprzyj nas!

Bronimy dobrego imienia profesor Wandy Półtawskiej
Radio Tok FM w dniu śmierci prof. Półtawskiej w haniebny sposób zaatakowało Zmarłą. Oczekujemy przeprosin.


Prof. Wanda Półtawska była dla nas ogromnym autorytetem, dlatego zabolało nas, gdy należące do Agory Radio Tok FM w dniu jej śmierci w haniebny sposób zaatakowało zmarłą. Najpierw prof. Stanisław Obirek na antenie radia szydził z niej i obrażał, twierdząc m.in. że była „teologiczną analfabetką”, a następnie radio postanowiło nagłośnić właśnie te słowa publikując artykuł: „Jan Paweł II i Półtawska siali "spustoszenie w Kościele". "Była teologiczną analfabetką" oraz wpis na portalu X o podobnej treści. Kierujemy list do redaktor naczelnej Radia oczekując publikacji przeprosin.
Audycja, artykuł i wpis Radia Tok FM były niestety tylko jednym z wielu haniebnych komentarzy poświęconych prof. Półtawskiej. Poprzez nasz list chcemy też jasno wyrazić: nie może być akceptacji dla szkalowania zmarłych, walka polityczna i światopoglądowa musi mieć swoje granice.

Przekazana 25 października informacja o śmierci prof. Wandy Półtawskiej poruszyła tysiące osób, dla których była ona niekwestionowanym wzorem walki o życie i rodzinę. Sami jesteśmy przekonani, że zyskaliśmy nową orędowniczkę w niebie. Niestety, wśród ogromu pięknych wspomnień, wybiła też fala wulgarnych komentarzy, zwłaszcza w mediach społecznościowych. Przykrym zaskoczeniem było to, że nie ograniczyła się ona do anonimowych internautów, ale przebiła się też do wiodących mediów.
Niezłomna postawa prof. Półtawskiej już za jej życia była solą w oku lewicowych środowisk, które regularnie ją atakowały. Jednak mimo wszystko zaskoczył nas kolejny atak na nią, ledwie kilka godzin po tym, jak ukazała się informacja o jej śmierci. Szacunek wobec zmarłych wydawał się jedną z tych wartości, która łączy ludzi o różnych poglądach politycznych i światopoglądzie.
Tymczasem, Radio Tok Fm do komentowania śmierci prof. Półtawskiej zaprosiło prof. Stanisława Obirka - byłego księdza, znanego ze swojej ogromnej wrogości do Kościoła. Prowadzący audycję nie reagował (a wręcz wtórował), gdy zaproszony gość szydził ze Zmarłej i używał obraźliwych sformułowań. Prof. Obirek m.in. zarzucił prof. Półtawskiej, że była analfabetką teologiczną, stwierdził że przypadkami takimi jak jej powinni się zająć psychiatrzy i kpił sobie o jej przyjaźni z św. Janem Pawłem II mówiąc, że łączyła ich mistyczna więź, którą cementowało osobliwe podejście do zarodków. Dziennikarzom Radia najwyraźniej spodobało się, co i w jakim momencie, mówił ich gość, bo sami postanowili nagłośnić najbardziej skandaliczne słowa, nadając haniebny tytuł artykułowi opisującemu audycję i zamieszczając haniebny wpis na portalu X (dawnym Twitterze): Jan Paweł II i Półtawska siali "spustoszenie w Kościele", "Była teologiczną analfabetką".
Na początku tego roku broniliśmy prof. Wandę Półtawską, gdy „Gazeta Wyborcza” próbowała zablokować mianowanie jej patronem nowego oddziału jednego z krakowskich prywatnych szpitali. Przykre, że teraz musimy robić to ponownie tuż po jej śmierci. Ale atak na Zmarłą ledwie kilka godzin po jej śmierci jest czymś takim, wobec czego nie umiemy przejść obojętnie.
Kierujemy list do Redaktor Naczelnej Radia Tok Fm licząc na to, że jest w stanie zrozumieć niegodziwość tego, czego dopuściła się kierowana przed nią stacja.

16988 podpisało.
Osiągnijmy 20000 !
Administratorem danych osobowych jest Fundacja Grupa Proelio z siedzibą w Warszawie, przy ul. Aleja Komisji Edukacji Narodowej 36 / 112B, 02-797 Warszawa. Dane będą wykorzystywane na potrzeby petycji, w celu informowania o kolejnych działaniach oraz w celach statystycznych. Podanie danych jest dobrowolne. Swoje dane możesz w każdej chwili poprawiać lub zażądać ich usunięcia.
Szanowna Pani Kamila Ceran, Redaktor Naczelna Radia Tok FM

Wyrażamy oburzenie w związku ze skandalicznymi słowami prof. Stanisława Obirka o prof. Wandzie Półtawskiej, wypowiedzianymi w dniu jej śmierci na antenie TOK FM, a także haniebnym tytułem Państwa artykułu oraz wpisem na portalu X, w których powielili Państwo tą wypowiedź.
Wydawało się nam, że szacunek wobec zmarłych jest jedną z tych wartości, która łączy ludzi o różnych poglądach politycznych i światopoglądzie. Bardzo przykre jest, że postanowili się Państwo z tego wyłamać.
Mamy świadomość, że prof. Wanda Półtawska reprezentowała radykalnie odmienny system wartości od promowanego przez Państwa. Rozumiemy, że mogą Państwo krytycznie oceniać jej działalność i że szacunek wobec zmarłych nie oznacza powstrzymywania się od krytyki. Ale słowa prof. Obirka o prof. Wandzie Półtawskiej pełne kpin i obraźliwych sformułowań zdecydowanie wykraczały poza ramy normalnej krytyki. Przykre jest, że Państwa redakcji najwyraźniej te skandaliczne wypowiedzi spodobały się, skoro na tytuł artykułu poświęconego audycji wybrali Państwo obraźliwe sformułowanie o tym, że prof. Półtawska była „teologiczną analfabetką” i siała „spustoszenie w Kościele” oraz że podobne słowa powielili też Państwo we wpisie na portalu X. Szczególne oburzenie wywołuje moment, w którym zaatakowali Państwo prof. Półtawską – minęły ledwie godziny od jej śmierci.
Przykre, że po kilku dniach nie doczekaliśmy się żadnej refleksji z Państwa strony. Obraźliwy artykuł i wpis dalej wiszą w Internecie. Oczekujemy ich usunięcia i zamieszczenia przeprosin na antenie radia oraz na Państwa portalu. Byłby to cenny sygnał, że jednak są wartości, które mogą łączyć ludzi ponad podziałami i granice, których w walce światopoglądowej i politycznej żadna ze stron nie powinna przekraczać. Lepiej przyznać się do błędu późno niż wcale.

 

Powiesz o tej petycji innym? Udostępnij dalej!