"Jestem Szymon. Jestem szczęśliwy, że żyje. Kocham rodziców, kocham Tatę i Mamę” - powiedział w czwartek podczas wysłuchania publicznego w Sejmie dotyczącego projektów legalizujących aborcję mający Zespół Downa Szymon Witecki (mogą Państwo go kojarzyć z naszej kampanii "Każde życie jest cudem".)

"Jestem lekarzem, nauczycielem akademickim, kończę specjalizację w genetyce klinicznej. Mam zespół Turnera. Jeden z tych, które łatwo można stwierdzić prenatalnie i który bywał przyczyną aborcji. Podobne osoby nie otrzymywały szansy urodzenia się. Sama jestem dowodem, że z wadami genetycznymi można żyć, można się też uczyć, pracować, przyjaźnić się z innymi, rozwijać zainteresowania" - mówiła z kolei lek. Malina Świć.

Te dwa wystąpienia oddały sedno czwartkowej debaty - aborcyjny "wybór" to nie jest decyzja o tym, żeby nie mieć dziecka, ale decyzja o zabiciu dziecka, które już żyje i istnieje. Dziecka, takiego jak Szymon lub Malina. Nikt nie powinien mieć prawa do takiej decyzji.

Przejmujących wystąpień było znacznie więcej. Pani Weronika Krawczyk podzieliła się historią tego jak była namawiana do aborcji, ponieważ jej synek miał urodzić się chory. "Urodziłam zdrowego, ślicznego chłopca. Nie jest Wam wstyd wołać o prawo do mordowania takich dzieci? Mój syn miał szczęście do kochającej matki, która nie dała go skrzywdzić, nie dała się zastraszyć wadą genetyczną. Ale mogło być inaczej, jakby tylko trafił na inną kobietę. Spójrzcie mojemu synowi w oczy i powiedźcie, że miał być zabity."

"Przyjechałem tutaj ponieważ jestem to winien moim nienarodzonym bratu lub siostrze, którzy nie narodzili się z tego powodu, że moja Mama została przekonana, że najlepszym rozwiązaniem jej problemów będzie aborcja" - mówił Pan Mirosław Socha, który podzielił się tym, jak boleśnie wpłynęła aborcja na życie jego Mamy.

"Jestem w 23. tygodniu ciąży. Moje dziecko nie może zdać egzaminu na prawo jazdy, wybierać prezydenta albo zabrać dzisiaj głosu. Ale równocześnie prawo polskie pozwala np. zapisać mu spadek. I, co najważniejsze, daje mu prawo do życia. W jak wielkim kontraście stoją pomysły Lewicy, Koalicji Obywatelskiej i Trzeciej Drogi, by zabijać dzieci, w niektórych sytuacjach aż do porodu." - tym osobistym świadectwem podzieliła się z kolei Magdalena Guziak-Nowak z Polskiego Stowarzyszenia Obrońców Życia Człowieka.

W obronie życia nienarodzonych głos zabrali także lekarze, pielęgniarki, prawnicy, rodzice, przedstawiciele organizacji pro-life i wiele innych osób. Niektórzy przyjechali z odległych zakątków Polski. Zdecydowana większość spośród osób, które wzięły udział w wysłuchaniu publicznym, sprzeciwiła się aborcyjnym projektom!

Orędownicy zabijania z ogromnym rozgoryczeniem komentowali to, co wydarzyło się w czwartek. Ich plan był prosty - wysłuchanie publiczne miało stworzyć wrażenie, że Polacy domagają się legalizacji aborcji i stanowić podkładkę do ich dalszych działań w Sejmie. Tymczasem wyszło coś odwrotnego - w Sejmie bardzo mocno wybrzmiał głos pro-life. Bardzo, bardzo nas to cieszy!

Cieszymy się, że do tego sukcesu mogliśmy dołożyć swoją cegiełkę: w imieniu fundacji głos zabrała nasza Prezes Magdalena Korzekwa-Kaliszuk. W swoim wystąpieniu przedstawiła rzeczywistość aborcyjną, zwracając szczególną uwagę na to, że aborcyjne prawo jest nie tylko wyrokiem śmierci dla tysięcy nienarodzonych dzieci, ale obraca się także przeciwko kobietom poddawanym aborcyjnej presji. Odniosła się też do przekłamań dotyczących aborcyjnych projektów. Projekt Trzeciej Drogi nie jest powrotem do "kompromisu aborcyjnego" ale idzie znacznie dalej. A "dekryminalizacja aborcji" to żadna ustawa ratunkowa, jakiś nowy kompromis, ale po prostu aborcja na życzenie.

Zachęcamy do obejrzenia wystąpienia Magdaleny Korzekwy-Kaliszuk: https://youtu.be/eh-9bcjshw8?si=AcY3zAo7QsKmG6Dy

Zachęcamy też do obejrzenia przywołanych we wstępie wypowiedzi Szymona Witeckiego i Maliny Świć

Szymon Witecki: Jestem szczęśliwy, że żyję ( https://youtu.be/cIJJFgidwEU?si=93bVsAJhaL_O1EAs )

Malina Świć: Osoby podobne do mnie nie otrzymywały szansy na urodzenie ( https://youtu.be/975Xsm7R4U8?si=5ixlX-U7OwGGqX-4 )