12 kwietnia posłowie koalicji rządzącej w głosowaniach zdecydowali o dalszym procedowaniu wszystkich czterech rozpatrywanych przez Sejm projektów aborcyjnych czyli projektów Koalicji Obywatelskiej i Lewicy legalizujących aborcję na życzenie, projektu Trzeciej Drogi legalizującego aborcję eugeniczną w wersji gorszej niż przed wyrokiem TK oraz projektu Lewicy dotyczącego dekryminalizacji aborcji (w praktyce aborcji na życzenie) Trafiły one do sejmowej komisji nadzwyczajnej.Komisja jeszcze tego samego dnia rozpoczęła prace i wybrała Prezydium. Jej kolejne posiedzenie odbyło się we wtorek 23 kwietnia.

Przewodnicząca Komisji Dorota Łoboda z Koalicji Obywatelskiej zapowiada, że chciałaby "aby w gronie koalicjantek i koalicjantów dogadać się (...) byśmy wyszli z jednym projektem" na bazie tych pierwszych trzech. Oraz, że "drugim celem jest wyjście z komisji także projektu Lewicy o dekryminalizacji pomocnictwa przy aborcji".

Realizacja tego pierwszego celu na szczęście może być trudna - rządząca koalicja póki co nie potrafi się dogadać co do tego, jak bardzo śmiercionośne prawo uchwalić. Zabijanie jedynie chorych dzieci to dla Lewicy i Koalicji Obywatelskiej za mało. Zabijanie wszystkich na życzenie wzbudza opór wśród części posłów PSL. Niestety wiele wskazuje, że drugi cel rządzącym będzie znacznie łatwiej osiągnąć.

"Pierwszym projektem, który ma zostać rozpatrzony, jest propozycja Lewicy dotycząca depenalizacji aborcji. Nieoficjalne źródła w Sejmie sugerują, że jest to projekt, który ma największe szanse na uchwalenie, a nawet na uzyskanie podpisu prezydenta Andrzeja Dudy". - donosi portal Onet.

Dlatego nasze działania w pierwszej kolejności kierujemy przeciwko projektowi aborcji na życzenie sprytnie ukrytej pod hasłem "dekryminalizacji aborcji"(nie znaczy to, że o innych będziemy milczeć). Wszystkich, którzy jeszcze tego nie zrobili prosimy o podpisanie apelu przeciwko temu projektowi : https://proelio.pl/petycje/viewpetition/43-nie-dla-przyzwolenia-na-masowe-zabijanie-nienarodz

Bardzo prosimy też o udostępnianie tej petycji.

Projekt "depenalizacji aborcji" ma największą szansę na przegłosowanie, ponieważ w mediach kreuje się jego całkowicie fałszywy obraz, jakby to było jakieś umiarkowane, kompromisowe rozwiązanie. W rzeczywistości "depenalizacja aborcji" oznaczałaby legalizację aborcji na życzenie. Brak jakiejkolwiek odpowiedzialności karnej za przeprowadzanie i pomocnictwo w aborcjach oznaczałby możliwość swobodnego zabijania nienarodzonych dzieci w prywatnych gabinetach oraz jeszcze bardziej swobodnego handlu i dystrybucji pigułek aborcyjnych niż ma to miejsce w tej chwili. W opisie petycji przedstawiliśmy szczegółową analizę projektu, pokazując jego rzeczywiste, okrutne oblicze.

16 maja ma się odbyć wysłuchanie publiczne odnośnie wszystkich projektów aborcyjnych. Będziemy chcieli wziąć w nim udział, a także zaprosić bohaterów naszej kampanii "Każde życie jest cudem". O rzeczywistym obliczu aborcyjnych projektów będziemy też starali się mówić w mediach, mediach społecznościowych oraz bezpośrednio docierać do posłów.

Mamy nadzieję, że w tych działaniach będziemy mogli liczyć na Państwa wsparcie. Jeszcze raz prosimy o podpisanie naszego apelu przeciwko aborcji na życzenie sprytnie ukrytej pod hasłem "dekryminalizacji aborcji": https://proelio.pl/petycje/viewpetition/43-nie-dla-przyzwolenia-na-masowe-zabijanie-nienarodz

Przy okazji polecamy wypowiedź naszej Prezes Magdaleny Korzekwy-Kaliszuk dla Radia Maryja o wszystkich procedowanych projektach: https://www.radiomaryja.pl/informacje/m-korzekwa-kaliszuk-o-przeglosowanych-przez-sejm-projektach-ustaw-dotyczacych-tzw-aborcji-te-projekty-sa-niekonstytucyjne-i-nieludzkie-uderzaja-w-dobro-kobiet-dzieci-i-rodzin/

A na stronie prowadzonego przez nas Katolickiego Latarnika Wyborczego mogą Państwo sprawdzić które partie i którzy konkretnie posłowie jak głosowali nad projektami aborcyjnymi: https://latarnik.info/