Wiele poruszających i inspirujących historii, które dzięki nam ujrzały światło dzienne, szeroka aktywność w mediach i mediach społecznościowych, kilka milionów odbiorców naszych działań - taki był 2022 w Grupie Proelio.

 Nasze inicjatywy

W minionym roku przede wszystkim kontynuowaliśmy kampanię "Każde życie jest cudem". Opublikowaliśmy 6 nowych reportaży wideo oraz 30 nowych świadectw pisemnych, przedstawiających poruszające świadectwa osób, które kwalifikowały się do aborcji.
Każdemu reportażowi towarzyszył szereg artykułów w mediach oraz wpisów w mediach społecznościowych, dzięki czemu treści docierały także do tysięcy osób, które reportaży nie zobaczyły.
Kilka spośród reportaży po raz drugi wyemitowanych zostało w Telewizji Trwam.

Nową naszą inicjatywą były vlogi z komentarzami dotyczącymi bieżących wydarzeń z życia społecznego. Nagraliśmy ich sześć.
Istotny był dla nas nie tylko sam materiał wideo, ale też to, że omawiane we vlogach treści udawało się wprowadzić do mediów - analogicznie jak przy reportażach wideo, także w tym przypadku każdemu vlogowi towarzyszył szereg artykułów.

Łącznie nasze reportaże, vlogi i świadectwa pisemne zostały omówione w sporo ponad 100 artykułach medialnych. Najwięcej na portach stacja7.pl - 14 artykułów, gosc.pl -  11 artykułów, niedziela.pl - 10 artykułów.

 Aktywność w mediach i mediach społecznościowych

Aktywność w mediach i mediach społecznościowych jest kluczowym obszarem naszego działania. Kampania "Każde życie jest cudem", vlogi oraz wspomniane artykuły stanowiły jej tylko pewien wycinek. Ponadto:
- nasza Prezes Magdalena Korzekwa-Kaliszuk regularnie udzielała wywiadów i komentarzy dla mediów, brała udział w debatach w telewizji.
W szczególności odkłamywała manipulacje związane z próbą wykorzystania tragedii Pani Agnieszki z Częstochowy do forsowania aborcji na życzenie. Pokazała pełnię okrucieństwa, która kryła się za aborcyjnym projektem "Legalna aborcja bez kompromisów". Komentowała przełomową decyzję amerykańskiego Sądu Najwyższego, w wyniku której aborcja przestała być uznawane za prawo konstytucyjne.
Wzięła udział w ponad godzinnej, głównej debacie w TVN24 przy okazji drugiej rocznicy wyroku Trybunału Konstytucyjnego ;
- nagłośniliśmy w mediach społecznościowych kilkadziesiąt inspirujących historii, świadectw pro-life i świadectw wiary - niezależnie od świadectw spisywanych specjalnie dla nas w ramach kampanii "Każde życie jest cudem", staramy się wyszukiwać w Polsce i zagranicą różne inspirujące historie i je opisywać;
- zainspirowaliśmy media do tworzenia artykułów oraz programów, w których przedstawione były niektóre nagłośnione przez nas historie.
Odnotowaliśmy kilkanaście historii, którymi zainteresowały się media pod naszym wpływem;
- zamieszczaliśmy w mediach społecznościowych wpisy edukacyjne, odkłamujące manipulacje środowisk aborcyjnych oraz odnoszące się do kluczowych argumentów w debacie aborcyjnej.

 Rok w liczbach

W ciągu roku nasze wpisy dotarły na Faceboku i Instagramie do 3,6 miliona unikatowych odbiorców i odnotowały ponad 15 milionów wyświetleń.

Najbardziej popularny wpis dotarł do ponad 450 tys. odbiorców. Była to historia Bradena Westa, który urodził się z Zespołem Pfeiffera, nie powinien żyć dłużej niż 18 miesięcy, a jednak przekroczył wszystkie swoje ograniczenia - ukończył liceum, jest pilotem i strażakiem. Historię Bradena można poznać tutaj: Historia Bradena

Naszym najbardziej popularnym filmem z 2022 roku okazał się reportaż "Franek - doświadczyliśmy cudu", który dotarł już do 50 tysięcy odbiorców. To przepiękne świadectwo nawrócenia i miłości, rodziców dziecka, którzy byli namawiani przez lekarzy na aborcję.  Film można zobaczyć tutaj: Franek - doświadczyliśmy cudu

To nie statystyki są najważniejsze...

Tyle jeśli chodzi o podsumowanie suchych liczb i faktów, ale w naszej działalności one nie są najistotniejsze. Liczą się serca i sumienia, które udaje się poruszyć. Otrzymujemy wiele sygnałów, że świadectwa, które publikujemy poruszają ludzi.
"Jestem obecnie w ciąży i  dowiedzieliśmy się, że mogę nosić pod sercem chore dziecko. Po pierwszej diagnozie był szok, rozpacz i niedowierzanie. Ogólnie stan depresyjny. Po ochłonięciu wybrałam się z mężem do spowiedzi i do komunii, bo wiem, że sami tego nie udźwigniemy.
Dziękuję za ten film i za to świadectwo. Wzruszyłam się bardzo. Odnoszę wrażenie, że nie bez przyczyny wyświetlił mi się ten film w proponowanych."
- napisała jedna z internautek w komentarzu pod naszym najnowszym reportażem. Dla tej jednej rodziny warto było działać! A podobnych komentarzy było dużo więcej.

Dziękujemy

Dziękujemy za to, że Państwo są z nami i życzymy pięknego 2023 roku!

Wierzymy, że w nowym roku zrobimy jeszcze więcej! Ale aby to było możliwe konieczne będą nowe środki finansowe ( środki zebrane na działania w 2022 r. już wydaliśmy). Wszyscy, którzy chcieliby wesprzeć naszą działalność mogą to zrobić poprzez wpłatę na konto:

39 1090 1795 0000 0001 4758 4227
Fundacja Grupa Proelio
Aleja Komisji Edukacji Narodowej 36 / 112B
02-797 Warszawa

Będziemy ogromnie wdzięczni za każde wsparcie.