Dzisiaj obchodzimy Światowy Dzień Zespołu Downa.  Wiele osób z tej okazji pochwaliło się założeniem kolorowych skarpet.  To drobny ale zarazem piękny gest solidarności z osobami z zespołem Downa. Niemniej naszym pierwszym i podstawowym gestem powinien być sprzeciw wobec aborcji eugenicznej.
Na świecie zabijanych jest większość osób u których zdiagnozuje się Zespół Downa. W Polsce, póki pozwalało na to prawo, to było 57-65% (wg danych NFZ z różnych lat). W krajach zachodniej Europy ten odsetek jest jeszcze wyższy i bardziej przerażający. W niektórych krajach takich jak Islandia czy Dania przekracza 90%. Wszystkie gesty solidarności wobec danej grupy społecznej stają się puste jeśli popiera się prawo prowadzące do eksterminacji tej grupy.
 
Kilka lat temu uderzyły nas słowa mającej Zespół Downa Charlotte Fien "Jesteśmy ludźmi. Nie jesteśmy potworami. Proszę nie próbujcie zabić nas wszystkich". To okrutne, że osoby z Zespołem Downa muszą walczyć o prawo do życia dla takich jak one.
 Będziemy robić wszystko, aby tego robić nie musiały i aby nikt nie podważał ich prawa do życia.
 
Aby pokazać  piękno i wartość życia osób z Zespołem Downa zamieściliśmy w mediach społecznościowych dziesiątki świadectw takich osób i ich rodziców. Dzisiejszy dzień jest bardzo dobry aby poznać ich historie. Polecamy zwłaszcza nasze reportaże filmowe:
 
Kuba, Szymon i Esterka – lekcja miłości i człowieczeństwa
https://youtu.be/b4g03hR0hG0 Dominik – chłopiec z Zespołem Downa, który zmienia serce na lepsze
https://youtu.be/aQRIQsW_UwU Krzyś - profesor miłości
https://youtu.be/ttiSFCdytnw