„Pamiętaj, że boimy się tego, czego nie znamy” mówią Dorota i Michał Jaroszewicz, rodzice mającego Zespół Downa Dominika. Gdy w czasie ciąży dowiedzieli się o wadzie genetycznej swojego dziecka bardzo to przeżyli. „To była rozpacz” wspominają. Dzisiaj nie wyobrażają sobie, że Dominika mogłoby z nimi nie być lub mógłby być inny. Chłopiec dopełnił ich rodzinę, pomógł dojrzeć, zrozumieć, że dzieci służą do kochania, nie do spełniania rodzicielskich ambicji i bycia doskonałymi. Jest ich „przekochanym, przeuroczym, cudownym dzieckiem”.
„Są świadectwa ludzi, którzy zapytani o to, czy gdyby mogli cofnąć czas i zamienić dziecko z zespołem Downa, na całkowicie zdrowe dziecko, czy by się na to zdecydowali, to mówili, że nie. Nie wierzyliśmy w to. Myśleliśmy, że to są bajki, brednie albo ludzie tak mówią pod publikę. Dzisiaj naprawdę w to wierzymy” deklarują.

Zapraszamy do poznania niezwykłej historii tej pięknej rodziny, którą przedstawiliśmy w najnowszym reportażu nakręconym w ramach kampanii "Każde życie jest cudem".