Obserwujemy debatę o sprawie śmierci kobiety, która zmarła w pszczyńskim szpitalu. Budzi to w nas smutek i wielkie współczucie dla bliskich tej osoby i jej nienarodzonego dziecka. Jednocześnie widzimy, że ilość manipulacji i kłamstw, jaka wychodzi ze strony aborcyjnego lobby jest przerażająca.
Wyrok Trybunału nic nie zmienił w kwestii ratowania zdrowia i życia matki. Ustawa aborcyjna wprost pozwala w takich przypadkach na aborcję. Zresztą nawet, gdyby to wykreślono z ustawy aborcyjnej, to dalej ratowanie matki nawet kosztem życia dziecka nienarodzonego byłoby zgodne z prawem i byłoby obowiązkiem lekarzy.
Prokuratura bada sprawę, będą sprawę badać komisje lekarskie. Jeszcze nie wiadomo, co dokładnie się stało i kto zawinił. Może lekarze. Może zawodność medycyny. Mimo to pro-aborcyjne media i politycy już wiedzą, kto jest winny: Trybunał Konstytucyjny i obrońcy życia. A tą tragiczną śmierć próbują wykorzystywać do walki o aborcję na życzenie. Wolelibyśmy, aby taka tragedia nie była elementem gry politycznej, ale niestety  uczyniona ją argumentem w debacie aborcyjnej. Podobny zmanipulowany przypadek posłużył do legalizacji aborcji w Irlandii. Dlatego trzeba wyciszać emocje i głośno mówić o faktach. Przez ostatnie dni staraliśmy się to robić w mediach społecznościowych i tradycyjnych. Kilka wybranych artykułów z naszym komentarzem: https://www.facebook.com/photo?fbid=428227588665013&set=a.228755965278844 https://www.facebook.com/photo?fbid=430263815128057&set=a.228755965278844 https://wpolityce.pl/polityka/573028-wywiadkorzekwa-kaliszuk-aborcyjna-lewica-siega-po-klamstwa https://www.radiomaryja.pl/informacje/bezpodstawny-atak-na-trybunal-konstytucyjny-ws-smierci-30-letniej-kobiety-z-pszczyna/